Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Patarimai nuolat besikraustantiems

2014-11-13 :: Patarimai nuolat besikraustantiems

Net jei šiuo metu negyvenate savo tikruose namuose, gyvenamajai erdvei galite suteikti stilingumo ir daugiau pastovumo.

Kaip namus, kuriuose šiuo metu esate apsistoję, paversti jaukiais net ir tuomet, kai žinote, kad netrukus gali tekti išsikraustyti? Jei dabartiniuose namuose gyvensite tik kurį laiką (ir visai nesvarbu, ar būstas priklauso jums, ar jį tik nuomojatės), pateiksime 12 patarimų, kaip parinkti tinkamiausias sienų spalvas, stilių, dekorą ir erdvę taupyti padedančius baldus – daugelį šių elementų galima supakuoti ir pasiimti su savimi išsikraustant.

1.       Didelis baldas su architektūrinėmis detalėmis. Norint, kad namai neatrodytų laikinais ir kad būtų jaukesni, prireiks tik vieno didelio ir išraiškingo baldo. Daug detalių turintis baldas taip pat gali kompensuoti architektūrinių detalių trūkumą bendroje erdvėje. Toks baldas, kaip, pavyzdžiui, sena raižiniais puošta spinta, su jumis gali keliauti bet kur.

2.       Investicija į meno kūrinius. Originalūs paveikslai, skulptūros, rankų darbo keramikos, stiklo dirbiniai, kuriuos taip dievinate, yra verti ir didesnių investicijų nepaisant to, kad neturite nuolatinės gyvenamosios erdvės. Meno vertybes galima transportuoti, o, laikui bėgant, jų vertė tik dar labiau išaugs.

3.       Apmuštos, paminkštintos lovos. Užuot miegamąjį išklijavę tapetais, kai manote, kad greitu metu gali tekti išsikraustyti, į jį įneškite spalvų įsigiję lovą su aukšta marga atkalte. Galvūgalio aukštis ir forma, „suporuoti“ su jūsų mėgstamų raštų ir spalvų audiniais, yra viskas, ko reikia norint turėti dėmesį patraukiančią pagrindinę miegamojo sieną –aplink lovą sienos gali būti pilkos, bet kambarys pilkas tikrai neatrodys. Minkštus galvūgalius galima susikonstruoti ir patiems.

4.       Kilnojama drabužių kabykla. Jei nejaučiate didelio potraukio uždaroms spintoms, pasirinkite atvirą drabužių kabyklą, kuri erdvėje atrodytų pakankamai patraukliai ir stilingai. Ant atviros kabyklos kabinkite tik gražiausius, spalviškai derančius savo turimus drabužius. Jei ateityje persikelsite į didesnį būstą, šią atvirą drabužių kabyklą galėsite panaudoti skalbykloje arba ištraukti vakarėlių metu svečių paltams sukabinti. Įvairiausių modelių atvirų kabyklų drabužiams pasirinkimas itin didelis internetinėse parduotuvėse.

5.       Baldas su kokybišku stalviršiu. Net ir nuomininkai gali patirti virtuvės renovavimo džiaugsmą. Įsigykite nuimamą stalviršį iš prabangios medžiagos, pavyzdžiui, marmuro ar granito vietoje įprastų medienos laminato ar plokščių stalviršių. Pusryčių stalas, spintelė-komoda ar virtuvės sala puikiai pasitarnaus norintiems naujo prabangaus stalviršio.

6.       Spalvingi grindų kilimėliai ir vizualiai lengvi baldai. Maži-vidutinio dydžio austi kilimėliai gali į namų interjerą įnešti visą puokštę spalvų, ir kambarių perdažymo net neprireiks. Naudokite vienus kilimėlius mažesniuose kambariuose ar pateistus ant didelių kilimų erdviose patalpose. Lengvos pintos kėdutės, nedideli pufai ir kiti baldai, patraukiantys dėmesį ir pridedantys akcentų taip pat puikiai tiks norint kiek pakeisti kambario išvaizdą – mažuose kambariuose jie gali tapti pagrindiniais baldais, o didesniuose kambariuose atlikti antraeilį vaidmenį, kad kambarys neatrodytų toks tuščias ir didelis.

7.       Natūralaus pluošto ar iš odos, kailio pagaminti kilimai. Niekada neprašausite įsigiję natūralaus pluošto arba odinius/kailinius natūralius kilimus. Jie puikiai atrodo tiek vieni, tiek ir dalinai paslėpti po kitais baldais, ypač tinka svetainėse, valgomuosiuose ir miegamuosiuose kambariuose. Šie kilimai labai pravers norintiems sukurti neutralią erdvę arba tuose namuose, kuriuose gausu spalvingų ir dėmesį kaustančių akcentų. Ir visų geriausia yra tai, kad tokie kilimai yra ypač ilgaamžiai, lėtai dėvisi.

8.       Puikus didelis veidrodis. Didelis įspūdingas veidrodis akimirksniu padidina erdves ir sukuria įspūdį, kad apsigyvenote nuosavuose namuose, net jei ir netrukus ketinate išsikelti kitur. Geriausias ir universaliausias variantas – rinktis tokį veidrodį, kuris gerai atrodys ir pakabintas, ir pastatytas ant žemės. Jį bus lengva pritaikyti bet kurioje vietoje.

9.       Paprastos lentynos. Jei įsigyjant naujas lentynas nenorite daug investuoti, nusipirkite kelias paprastas lentynas. Jas galite sustatyti ir vieną šalia kitos, o geriausiai tiks iš paprastų medžio plokščių pagaminti baldai. Savo lentynas galite dekoruoti, pavyzdžiui, perdažydami tam tikromis spalvomis, galinę sienelę apklijuodami raštuotu popieriumi ar lentynos kraštelius papuošdami nėriniuotais kaspinėliais.

10.   Nuosavi šviestuvai. Jei dabartiniai šviestuvai jus erzina, juos galite kuriam laikui pasikeisti net ir tuo atveju, jei būstą nuomojatės. Tikriausiai daugelis nuomojamų butų/namų savininkų bus nieko prieš, jei kurį laiką naudositės savo šveistuvais, o prieš išsikraustydami vėl sumontuosite senuosius. Įsigykite prašmatnius ir elegantiškus šviestuvus – jie drauge su jumis galės keliauti iš vienų namų į kitus.

11.   Daikteliai, sukabinti ant sienų. Net jei gyvenate ir labai laikiname būste, nepašykštėkite ir ant sienos pakabinkite bent kelis paveiksliukus, nuotraukas ar įrėmintus įdomesnius piešinius. Skylučių užpildymas ir sienos perdažymas prieš išsikraustant neturėtų užtrukti ilgiau negu valandą, todėl papuošti savo namus tikrai verta. Prieš išsikeldami į kitą būstą, nufotografuokite, kaip atrodė paveiksliukais, nuotraukomis nukabinėta siena – tokią pačią sieną galėsite atkurti ir naujuosiuose namuose, kūrybinio proceso nereikės pradėti nuo nulio.

12.   Kambariniai vazoniniai augalai ir medeliai. Žali augalai gali padėti išspręsti kai kurias namų dekoravimo dilemas nuo tuščių kampų užpildymo iki nepatrauklių dalykų namuose užmaskavimo. Taip pat vazoninės gėlės ir augalai valo orą. Tiesa, perveždami augalus iš vienų namų į kitus, turėsite būti itin atidūs ir atsargūs, tačiau tai nėra misija neįmanoma – ir čia šiek tiek pasistengti verta. Augalai interjerui suteikti gali labai daug – įsitikinkite tuo pasižvalgę po įvairių interjerų nuotraukų galeriją.

 

Pasvarstykite, kokių dar baldų galima įsigyti, jei gyvenate laikiname būste – jų pasirinkimas ne toks ir menkas. 

Straipsnio nuotraukos

Baldai
Vaikiška lova Silvija
990€ (3,418.27Lt)

Vaikiška lova "Silvija"

Naktinis staliukas BONA
212€ (731.99Lt)

Naktinis staliukas BONA

Minkštas kampas Columbina
2,200€ (7,596.16Lt)

Minkštas kampas Columbina

Trivietė sofa Jareth
2,565€ (8,856.43Lt)

Trivietė sofa Jareth

Fotelis Mila
1,450€ (5,006.56Lt)

Fotelis Mila

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt