Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Vidiniai kiemeliai

2014-11-13 :: Vidiniai kiemeliai

Kad tarp namų erdvės ir vidinio kiemelio nebūtų per didelės atskirties, reikia įsidėmėti kelis svarbius dalykus. Pirmiausia, tarp namų vidaus ir kiemelio turbūt norėsite įrengti didelę stiklinę sieną su durimis. Antra, tikriausiai norėsite, kad stiklinės durys atsivertų taip plačiai, kaip tuo metu leidžia oro sąlygos. Tuomet reikės apgalvoti tam tikras detales. Kad namai atrodytų atviri ir jaukūs, šviesūs, o atskiros erdvės tarp namų ir terasos nebeliktų, pasikliaukite šiuolaikinėmis technologijomis ir interjero dizainerių patirtimi.

Kuriant lauko zoną, labai svarbu sukurti tinkamą perėjimą tarp vidaus ir terasos grindų, kad jos atsidurtų tinkamame aukštyje ir tarpusavyje bent šiek tiek derėtų. Šito pasiekti nėra taip paprasta, kaip pirmiausia atrodo.

Terasos/vidinio kiemelio  danga bus po atviru dangumi, taigi ji turi būti atspari drėgmei, sniegui, ledui, kai tuo tarpu vidaus grindų dangai keliami mažesni reikalavimai, nes ji beveik visuomet išliks sausa. Erdves labai atskiria laipteliai, todėl apie tai reikėtų pagalvoti dar prieš rengiant namo projektą. Dar blogiau, kai laipteliai veda iš namų vidaus į terasą – net ir vienas laiptelis gali sukurti atskirties jausmą.

Tikrai geras būdas norint įsitikinti, kad balos terasoje netelkšos – įrengti gilias, visą ilgį išnaudojančias stogo atbrailas lietaus vandeniui nutekėti, o pačią terasą įrengti po stogeliu. Kai lauko zona yra tame pačiame lygmenyje kaip ir žemė, reikia imtis įgyvendinti tam tikrus sumanymus. Pavyzdžiui, kad vanduo nesirinktų ir nestovėtų, o dar blogiau – netekėtų į namus, galima įrengti specialius žvyro takus, kuriuose rinktųsi vanduo.

Kartais, giežtai laikantis statybos plano ar dėl kitų priežasčių įrengiami gana dideli – ir platūs, ir aukšti – slenksčiai. Pavyzdžiui, tam tikros teleskopinės stiklo durys kuriamos taip, kad atitiktų visus atsparumo kriterijus – tam reikia įrengti apie 8 cm aukščio slenksčius. Taigi įrenkite nišą greta grindų krašto, ir slenksčių problema bus lengvai išsprendžiama.

Tačiau yra atvejų, kai slenksčiai tiesiog neišvengiami. Tad viskas, ką galite padaryti – ribą tarp namų vidaus ir vidinio kiemelio ar terasos paversti kaip įmanoma mažiau pastebimą.

 

Siūlome daugiau patrauklių idėjų, kaip tinkamai pasirinkti duris į terasą 


Straipsnio nuotraukos

Baldai
Sofa (tinka naudoti lauke)
920€ (3,176.58Lt)

Sofa (tinka naudoti lauke)

Lauko  baldų komplektas Nr.55
810€ (2,796.77Lt)

Lauko baldų komplektas Nr.55

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt