Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Kompaktiški namai

2016-12-05 :: Kompaktiški namai

Kompaktiškas gyvenimas: patarimai ir gudrybės kiekvienam kambariui

Nuo kambarių, skirtų įvairioms reikmėms, ir protingo erdvės planavimo iki sulankstomų, slankiojančių ir ypač supaprastintų baldų variantų – atskubame su gausybe idėjų, padėsiančių į savo namus pažvelgti naujais būdais.

Ne visos mažos erdvės yra suplanuotos vienodai. Vieni butai – studijų tipo, kitų butų kambariai – siauri lyg traukinių vagonai. Savo neįprastas gyvenamąsias erdves įrenkite ir apstatykite baldais pasidairę po panašaus tipo jau įrengtas patalpas – bus paprasčiau suvokti, ko norite.

Daiktų laikymas ir sandėliavimas

Seną kompiuterį su dideliu darbalaukiu ir senas didžiules kolonėles iškeiskite į naują nešiojamąjį kompiuterį ir mažų gabaritų muzikinę sistemą. Didelius baldus pakeiskite mažesniais ir kompaktiškais –būdų, kaip turėti daugiau erdvės, yra ne vienas.

Puikus būdas padidinti erdvę – daiktus užkelti kažkur aukščiau. Įsitaisykite pakabinamą indų džiovyklę, palubėje – dviračio laikiklį. Jei namas, kuriame gyvenate – su aukštomis lubomis, tuomet virš virtuvės ar svetainės kambario įsirenkite mini miegamąjį. Kita gudrybė: praplatinkite palanges – jos gali tarnauti kaip papildomos lentynos daiktams sustatyti.

Jei butą nuomojatės, esate šiek tiek apriboti ir didelių pertvarkų daryti negalite. Tačiau yra daugybė kitų būdų, padėsiančių įrengti papildomos vietos daiktams laikyti. Iš nedidelės spintos pasidarykite mini darbo kampelį, stalo žaidimus sudėkite į žurnalinį staliuką, šiuo metu nenaudojamas antklodes sudėkite į krepšius ir pakiškite po baldais.

Dekoravimo gudrybės

Interjero dekoratoriai gerai žino tam tikrus dalykus, dėl kurių mažoje erdvėje jaučiamės erdviau: tereikia pasirinkti skaidrius arba veidrodiniu paviršiumi dengtus baldus, skaidrias, blizgias grindis, paprastus, ne per daug margus baldų apmušalus ir gerą, kokybišką apšvietimą.

Norėdami vizualiai padidinti erdvę, laikykitės kelių nurodymų – pasirinkite griežtą spalvų paletę ir parinktas spalvas naudokite nuosekliai. Vidines duris rinkitės pagamintas iš stiklo (permatomas).

Prieškambaris

Daugelis žmonių turi labai mažus prieškambarius. Yra du būdai daiktams laikyti: rinkitės siaurą, bet aukštą spintą, kuri būtų tarsi prilipdyta prie sienos. Jei jokia spinta prieškambaryje netelpa, įsigykite pastatomas drabužių kabyklas ar į sieną įgręžkite kelis kabliukus, ant kurių bus galima pasikabinti lauko drabužius.

Svetainė

Įrengti mažutę svetainę – ganėtinai sunku. Ką galite padaryti pirmiausia – tai paslėpti ne kasdien naudojamus fotelius ir kėdes (baldus, ant kurių sėdi svečiai, o ne jūs patys). Pakabinkite ilgas užuolaidas, kad lubos atrodytų šiek tiek aukštesnės. Vietoj palangių įrenkite vietą sėdėjimui, o papildomuose stalčiukuose galėsite laikyti įvairius daiktus.

Valgomasis

Jei namuose nėra vietos įrengti dideliam valgomajam, įsirenkite kamputį, kuriame pietauti galima dviese. Įsigykite apvalų staliuką ir dvi kėdes, virš stalo pakabinkite gražų šviestuvą. Taip pat galite pirkti suskleidžiamą (ar užlenkiamą, prie sienos tvirtinamą) stalą, kurį naudosite tik prireikus.

Virtuvė

Nors daugelio žvilgsnis krypsta į dideles ir funkcionalias virtuves, visgi gerai suprojektuotos kompaktiškos virtuvės gali būti tokios pat funkcionalios ir gražios. Pagalvokite apie prietaisus, kuriuos laikysite virtuvėje: ar jų jums iš tiesų reikia, ar pakaks ir pačių pagrindinių? Taip pat vietos sutaupyti padėti gali ir siauresni nei įprasta stalviršiai.

Vonios kambarys

Kriauklę, klozetą ir maudymosi erdvę sutalpinti keliuose kvadratiniuose metruose gali būti gana sudėtinga. Taigi rinkitės siaurus praustuvus su kojelėmis irsiauras pakabinamas spinteles-veidrodžius. Ir dar: vonia su kojelėmis atrodo kur kas mažesnė nei vonia, siekianti grindis. Žinoma, ne ką prastesnis  patarimas – visiškai atsisakyti vonios. Įsitaisykite elegantišką dušo kabiną su stiklinėmis durelėmis arba pusvonę, kuri tarnaus ir kaip vonia, ir kaip dušas.

Miegamasis

Ką daryti, jie miegamajame vos telpa lova, jau nekalbant apie prie lovos statomas mini spinteles ar komodėles? Nusiminti neverta: rinkitės šviestuvus, pakabinamas ant sienos lentynėles, kurios neužima grindų ploto.

Jei norite karališko dydžio lovos, tačiau miegamajame tokiu atveju tilptų tik viena ji, rinkitės pakeliamą lovą. Pasirinkus gerą variantą, niekas nė neatspės, kokia patogi ir didelė lova slepiasi po durelėmis (pakeliamos lovos dažnai neatrodo kaip lovos, labiau jos primena spintas).

Erdvė rašomajam stalui

Kai namuose stinga vietos rašomajam stalui, jau nekalbant apie atskirą darbo kambarį, tenka gerai pasukti galvą, kur būtų galima įsirengti kampelį darbui. Jį įrenkite kažkur virš radiatoriaus, greta tuščios nenaudojamos sienos, sieninėje spintoje ar bet kur kitur. Eksperimentuokite ir rinkitės ištraukiamus stalus, stalus su ratukais, pakabinamas lentynas.

Jei darbo erdvę nusprendėte įsirengti miegamajame, neužgriozdinkite jos prietaisais ir krūva dokumentų segtuvų. Išlaikykite minimalizmą: šiuo atveju nešiojamasis kompiuteris yra net kelis kartus geresnis pasirinkimas nei stacionarus griozdas. Rinkitės tokį staliuką, kuris bus labiau panašus į naktinę spintelę ar tualetinį stalelį negu į rašomąjį stalą – tai protingas žingsnis erdvės taupymo link.

Žaidimų kambarys

Nepaisant to, ar namuose yra žaidimų kambarys, ar ne, išradingieji vaikai bet kur įsirengs vietą savo išdykusioms pramogoms. Šiuo tikslu tiks plati palangė, erdvė po laiptais ar pati laiptinė. Svarbu, kad mažylis žinotų, kad ši vieta priklauso jam ir kad tinkamai tvarkytųsi.

Universalus kambarys

Turint mažus namus, turime ieškoti alternatyvų, kaip erdvę išnaudoti kuo tobuliau. Kūrybiškai mąstydami, galite susikurti patrauklius kompaktiškus namus. Kodėl gi skalbykloje neįsirengus darbo kambarėlio ar čia pat nepastačius didelio stalo, kodėl gi svetainėje ar svečių kambaryje neįsirengus mažo darbo kampelio? Būdų, kaip iš vieno kambario padaryti du ar tris, yra ne vienas – būkite kūrybingi. 

Straipsnio nuotraukos

Baldai
Kavos staliukas Azalia
170€ (586.98Lt)

Kavos staliukas Azalia

Fotelis Krispin
780€ (2,693.18Lt)

Fotelis Krispin

Virtuvės baldai
1,250€ (4,316.00Lt)

Virtuvės baldai

Lova Fabriana
1,210€ (4,177.89Lt)

Lova "Fabriana"

Lova Bela
1,120€ (3,867.14Lt)

Lova "Bela"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt