Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Svečių apgyvendinimas. Kaip būti gerais šeimininkais?

2016-12-13 :: Svečių apgyvendinimas. Kaip būti gerais šeimininkais?

Jei kada nors jums yra tekę būti nelaukiamu savaitgalio svečiu, tikriausiai žinote, kaip tai gali būti siaubinga. Šuns plaukai tarp dokumentų, langai be užuolaidų, jokių vaišių, nesklandumai oro uoste – daugelis visa tai ir dar daugiau yra patyrę savo kailiu. Laimei, ne tuo pat metu.

Jei turite giminaičių ar draugų, atvykstančių paviešėti iš užmiesčio,paverskite jų vizitą maloniu ir apgalvokite daugelį smulkmenų –suteikite jiems tokį pat dėmesį, kokio tikėtumėtės ir jūs, besisvečiuodami jų namuose. Nebūtina visur pristatyti krepšelių su vaisiais, gėlių kompozicijų – tiesiog remkitės sveiku protu ir šiek tiek paplanuokite. Pateikiame 13 naudingų patarimų, kurie pagelbės priimant svečius ir padės įgauti patirties šioje srityje.

1.       Iš esmės apžiūrėkite svečių kambarį. Nebūtina, kad kambarys atrodytų lyg 4-ių žvaigždučių viešbutis, tačiau viskas turi būti ir atrodyti taip, kad svečias jaustųsi patogiai. Nustebtumėte, kaip kartais lengva pamiršti kažką labai svarbaus, pavyzdžiui, užuolaidas, taigi peržiūrėkite pateikiamus trumpus sąrašus dar iki svečiams atvykstant.

Svarbiausia: švari patalynė, užuolaidos ar langų roletai, stalinė lempa ar šviestuvas, vonios rankšluosčiai, šiukšliadėžė, papildoma antklodė ir iškraustytos, išvalytos lentynėlės bei stalčiai.

Papildomi elementai: ventiliatorius (šildytuvas), laikrodis, užkandžiai, kūno priežiūros priemonių mini rinkinukas ir ilgintuvas keliems elektros prietaisams vienu metu įjungti.

2.       Du kartus užrašų knygutėje patikrinkite svečių atvykimo datą ir pasitikslinkite datą paskambinę žmogui, kuris ketina svečiuotis. Vėlgi, labai paprasta, tačiau... tiesiog tai padarykite. Nesusikalbėjimas ir nesusipratimai dėl jūsų svečių atvykimo ir išvykimo datų nemaloniai privers jaustis abi puses. Jei esate sutarę svečius paimti iš oro uosto ar geležinkelio stoties, įsitikinkite, kad tiksliai žinote, kur reikės vykti ir kurioje vietoje svečią sutiksite.

3.       Savo svečių pagrindinių dalykų išklausinėkite iš anksto. Jei svečiai turi alergiją tam tikram maistui ar laikosi specialios dietos, žinodami tai iš anksto, turėsite daugiau laiko pasiruošti. Jei nesate tikri, ką svečiai mėgsta, paprašykite jų parašyti kelis dažniausiai vartojamus patiekalus ar produktus, kuriais galėtumėte pasirūpinti dar iki svečiui atvykstant. Ne laikas ir eksperimentams: nepirkite egzotiško maisto, kurio iki šiol nebuvote ragavę ir patys. Svarbiausia parodyti pastangas ir šaldytuve turėti kažką tokio, ką svečiai valgo. Jei svečiai turi vaikų ir ketina juos drauge atsivežti, pasiteiraukite, kokį maistą valgo vaikai. Taip pat išsiaiškinkite, gal šiai viešnagei reikėtų pasiskolinti lopšelį, kėdutę ar kitus vaikiškus atributus.

4.       Pasakykite svečiams, ką planuojate. Jei sugalvojote kažkokios veiklos, būtinai jiems apie tai papasakokite, kad atvykusieji galėtų tinkamai pasiruošti. Taip pat tai labai geras metas sužinoti, ką jie nori aplankyti ar pamatyti, kol svečiuojasi jūsų mieste.

5.       Svečiams palikite vietą automobilio parkavimui. Jei automobilio stovėjimo vietų jūsų kaimynystėje yra ne per daugiausia, įsitikinkite, kad laisva vietelė liks ir jūsų svečių automobiliui, žinoma, jei jie vairuoja. Galite svečiui automobilį leisti pastatyti garaže – juk nenorėtumėte, kad atvykęs žmogus valandą kamuotųsi ieškodamas, kur priparkuoti mašiną.

6.       Svečią sutikite šiltai. Net jei svečias atskrenda vėlai naktį, pasirūpinkite, kad jūsų namai būtų jaukūs, gražiai apšviesti, kad žmogus pasijustų lyg grįžęs namo. Įjunkite šviestuvus, jaukesnei atmosferai sukurti uždekite žvakių – sukurkite jaukią ir leidžiančią po sunkios kelionės atsipūsti aplinką.

7.       Svečiui pasiūlykite užkandžių ir gaiviųjų gėrimų.Šis patarimas galioja nepriklausomai nuo to, kuriuo paros metu svečias atvyktų. Per kelionės labai išalkstama. Žmogus, keliaujantis iš kitos laiko juostos, nevalgęs gali būti valandų valandas. Lėktuvuose galima įsigyti puodelį kavos ar arbatos, kelis mažučius užkandžius – tai visas dienos meniu.

8.       Aprodykite svečiams jų kambarį ir padėkite panėšėti lagaminus. Nuveskite svečius į kambarį, kuriame ketinate juos apgyvendinkite ir trumpai supažindinkite, kur kas padėta. Nupasakokite, kur laikomos papildomos antklodės ar pagalvės, kur svečias gali susidėti savo daiktus ir kur gali rasti tualetinių reikmenų, jei kažką netyčia pamiršo pasiimti iš namų.

9.       Papasakokite apie jūsų namų keistenybes dar iki tol, kol svečiai išdrįs apie tai prabilti patys. Gyvendami tuose namuose daugybę metų tikriausiai jau spėjote pamiršti, kaip sunku kartais būna atsukti ir sureguliuoti dušą ar kaip nuleisti vandenį tualete, kad vanduo iš bakelio netekėtų visą naktį –išvaduokite svečius nuo kančių ir aiškiai parodykite, kaip kas veikia.

10.   Imkitės papildomų atsargumo priemonių, jei savo svečius ketinate apnakvyndinti svetainėje. Nieko tokio, jei svečiai nakvos svetainėje, poilsio ar darbo kambaryje, tiesiog pasistenkite, kad jiems būtų patogu. Vakare svečiams padėkite pasikloti lovą, parodykite vietą, kur jie gali persirengti ir susidėti daiktus. Pasakykite, kokiu metu paprastai keliatės, kad svečiai nebūtų nustebę. Lygiai taip pat, kaip ir ruošdami svečių kambarį, įsitinkinkite, kad čia yra viskas, ko svečiui labiausiai prireiks (punktas Nr. 1), įskaitant ir žaliuzes/užuolaidas.

11.   Suteikite svečiams savarankiškumo. Svečiai, kaskart klausinėdami, kas ir kur padėta, gali jaustis kiek nepatogiai. Jiems atvykus, viską aprodykite išsamiau. Mažiausia, ką turite padaryti – tai svečiui parodyti, kur laikote arbatos ir kavos ruošimo reikmenis, užkandžius, gėrimus ir kitą maistą. Supažindinkite svečią, kur laikote šiukšles ir kaip jas rūšiuojate. Jei žmonės ruošiasi svečiuotis ilgiau, duokite jiems nedidelį skalbinių krepšį ir parodykite, kaip elgtis skalbykloje.

12.   Leiskite svečiams jaustis šių namų gyventoju: svečio paprašykite nuplauti salotas, supjaustyti daržoves ar iššluostyti drėgnus indus. Žmogus bus įtrauktas į namų ruošos darbus ir jausis naudingas. Visgi šiukšlių išnešimas, riebaluotų keptuvių šveitimas ir kiti nešvarūs darbai turėtų būti paliekami šeimos nariams.

13.   Leiskite svečiams ir pailsėti. Tarp kruopščiai suplanuotų renginių ir išvykų kiekvienas turi turėti šiek tiek laiko poilsiui. Būkite atviri pasiūlymams, gautiems iš savo svečių, tačiau nesijaudinkite, jei tarp kruopščiai suplanuoto tvarkaraščio atsirado ir vienas laisvesnis rytas ar laisva popietė: mums visiems kartais reikia atokvėpio valandėlės.

 

 

Straipsnio nuotraukos

Baldai
Sofa Barak
1,525€ (5,265.52Lt)

Sofa Barak

Lova Kleo
1,260€ (4,350.53Lt)

Lova "Kleo"

Lova Bela
1,120€ (3,867.14Lt)

Lova "Bela"

Lova Ormus
1,180€ (4,074.30Lt)

Lova "Ormus"

Kušetė Lucille
1,350€ (4,661.28Lt)

Kušetė "Lucille"

Kampas Magnus
1,850€ (6,387.68Lt)

Kampas "Magnus"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt