Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Ergonomiški ir jaukūs biuro baldai

2010-10-18 :: Ergonomiški ir jaukūs biuro baldai

Ergonomiški ir jaukūs biuro baldai


Per pastaruosius metus vis daugiau darbuotojų, darbdavių ir darbo saugos inspektorių akcentuoja biuro baldų ergonomiškumą ir jaukios darbo vietos svarbą. Ergonomiški, t.y. patogūs biuro baldai sumažina traumų ir sąnarių skausmus, atsirandančius dirbant monotonišką bei sėdimą darbą.


Sprendimas įsigyti ergonomiškus bei jaukius biuro baldus, o taip pat skatinti darbuotojus rūpintis savo sveikata gali atrodyti brangi ir nebūtina investicija. Vis dėl to, neinvestuoti į aplinką, kurioje daugelis iš mūsų praleidžiame didesniąją dienos dalį, būtu neatsakingas lėšų taupymas savo bei įmonės personalo sveikatos sąskaita. Ergonomiški biuro baldai suteikia ne tik komforto jausmą, tačiau neleidžia išsivystyti tokioms ligoms kaip riešo tunelinis sindromas ar nugaros skausmai, kuriais skundžiasi vis daugiau sėdimą darbą dirbančių žmonių.
Darbo saugos inspekcijos atlikti tyrimai rodo, jog ergonomiški biuro baldai - tai ne tik atsakingas požiūris į sveikatą, bet ir puiki investicija įmonėms. Įmonės dėl pagerėjusios savo darbuotojų sveikatos sutaupo nemaža lėšų, kurios priešingu atveju būtų išleistos darbuotojų nedarbingumo laikotarpiams apmokėti ar net bylinėjimuisi dėl saugios darbo vietos neužtikrinimo. Be to, neergonomiški ir nejaukūs biuro baldai dažnai turi tiesioginį ryšį su blogu darbuotojų produktyvumu, neigiamu požiūriu į darbą ar net darbo vietos pakeitimu.


Nedvejokite ir nelaukite savo darbuotojų nusiskundimų dėl pablogėjusios sveikatos, skaudančių riešu ar nugaros, užkirskite tam kelią investuodami į ergonomiškus biuro baldus, taip parodydami, kad Jums rūpi darbuotojų gerovė bei komfortabili darbo aplinka. Jei esate atsakingas darbdavys ar savimi besirūpinantis darbuotojas, patariame pasinaudoti šiais mūsų pasiūlymais:

1) Atkreipkite dėmesį į darbo vietą: Rašomieji darbo stalai yra skirti rašymui, ne darbui su kompiuteriu. Standartinis rašomojo darbo stalo aukštis yra apie 75cm, tačiau darbo saugos inspekcija rekomenduoja, kad kompiuteris darbo vietoje stovėtų ant apytiksliai 67-70cm aukščio darbo stalo. Netaisyklinga kompiuterio klaviatūros padėtis bei aukštis gali sukelti riešų, nugaros, sprando ir/ar pečių juostos skausmus. Kompiuterio monitorius turi stovėti taip, kad į jį žiūrint būtų ne mažesnis nei 15 laipsnių kampas.


2) Pirkite tik reguliuojamo aukščio darbo kėdes: Pirkdami biuro kėdę prie darbo stalo, kur ruošiatės dirbti su kompiuteriu, atkreipkite dėmesį, kad biuro kėdės aukštis, nugaros atrama bei atramos alkūnėms būtų lengvai reguliuojamos, o pati biuro kėdė turėtų 5 tvirtas atramas ant besisukančių ratelių. Tik tuomet, kai Jūsų sėdėsena bus tinkama ir patogi, sumažės nusiskundimų sveikata, o sėdimas darbas taps mažiau varginantis ir produktyvenis.


3) Atpalaiduokite rankų ir kojų raumenis suteikdami jiems patogią atramą: Patogi rankų ir kojų atrama užtikrina gerą kraujo apykaitą, todėl sumažėja raumenų atrofijos bei skausmo rizika. Nepagailėkite lėšų papildomoms riešų bei nugaros pagalvėlėms, o taip pat kojų atramoms, taip optimizuosite komfortišką ir saugią sėdėseną.


4) Darbo vietos funkcionalumas: Užsisakydami biuro baldus atkreipkite dėmesį į lentynėlių, stalčių ir kitų dėtuvių kiekį bei vietą. Numatykite kokius biuro reikmenis ir kur Jums bus patogiausia laikyti, taip nereikės kiekvieną kartą vargti jų beieškant, ar laikyti nepatogiai prieeinamose vietose.


5) Pasirūpinkite savo sveikata patys: Niekas kitas negali pasirūpinti Jūsų sveikata geriau nei Jūs pats ar pati. Atsižvelgite į mūsų patarimus ir reikalaukite saugios darbo vietos bei ergonomiškų biuro baldų. Žvelkite į priekį, racionalus sprendimas įsigyti ergonomiškus biuro baldus dabar, be abejonės atsipirks ateityje.

Baldai
Minkštasuolis
520€ (1,795.46Lt)

Minkštasuolis

Minkštasuolis biurui Laura
447€ (1,543.40Lt)

Minkštasuolis biurui "Laura"

Minkštasuolis Fridenot
340€ (1,173.95Lt)

Minkštasuolis Fridenot

Biuro minkštasuolis Brunelo
750€ (2,589.60Lt)

Biuro minkštasuolis "Brunelo"

Minkštasuolis Bruno
1,089€ (3,760.10Lt)

Minkštasuolis "Bruno"

Minkštasuolis Lori
380€ (1,312.06Lt)

Minkštasuolis Lori

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt