Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Virtuvės ir valgomojo stalai

2010-11-29 :: Virtuvės ir valgomojo stalai

 

Virtuvės ir valgomojo stalai

 

Daugelį metų virtuvės bei valgomojo stalas asocijavosi su klasikiniu, stačiakampio formos, medžio masyvo stalu, tačiau šiuolaikinė interjerų gausa bei skirtingų poreikių įvairovė sukūrė didžiulę šio tipo stalų pasiūlą. Modernios baldų gamybos technologijos atveria naujas galimybes bei leidžia išpildyti nestandartinius baldų dizaino sumanymus. Virtuvinių bei valgomojo stalų pasiūla rinkoje yra ganėtinai plati, pradedant stalų dydžiais, aukščiais, formomis bei užbaigiant įvairiomis medžiagomis, ar jų deriniais. Esminis valgomojo stalo bei kėdžių pasirinkimą lemiantis faktorius yra erdvė, patogumas bei interjeras. 

 

Klasikinius iš medžio pagamintus valgomojo stalus papildė metalo, plastiko konstrukcijų stalai su  akmens masės ar organinio stiklo stalviršiais. Šiuo metu paplitusi klasikinių, medžio masyvo valgomojo stalų dekoracija metalo bei stiklo detalėmis. Šitaip ne tik išlaikoma stilinga klasikinė prabanga, bet ir suteikiamas modernumo akcentas. 

 

Jei turite pakankamai erdvią virtuvę ar atskirą patalpą valgomajam, greičiausiai pasirinksite standartinį, ovalų ar stačiakampio formos stalą 6/8 žmonėms. Visai kas kita, jei turite nestandartinę erdvę arba mažai vietos yprastam valgomajam stalui. Šiuo atveju Jums reikia gerai apsvarstyti kaip dažnai valgote namuose, kiek žmonių valgo kartu, ar standartinių formų stalas, t.y. ovalo, apskritas ar stačiakampis, netrukdys laisvai judėti, bus praktiškas bei kompaktiškas. 

 

Vienas populiariausių virtuvės bei valgomojo stalų tipas mažoms erdvėms yra taip vadinami „pjedestalo“ stalai. Dažniausiai tai skritulio, ovalo ar kvadrato formos stalas su viena masyvia koja. Pagrindinis tokio valgomojo stalo tipo privalumas yra papildoma erdvė kojoms bei patogumas sėdint. Be to, pjedestalo tipo stalą patogu pastatyti įvairiose nelygaus grindinio vietose, nes viena, tačiau masyvi, stalo koja turi tik vieną atramos tašką. Jei grindinys nelygus, o valgomojo stalo vieta yra pastovi, pjedestalo tipo stalo koją galima pritvirtinti prie grindinio. 

Dar vienas paprastas, tačiau praktiškas variantas mažoms virtuvėms bei valgomiesiems yra stalas su suoleliu iš vienos pusės ir pora kėdžių iš kitos. Suolelis puikiai tinka prie sienos ar lango, taip sutaupysite vietos, nes nereikes kas kart stumdyti kėdžių. 

 

Šeimoms, kurios dažnai valgo kartu patartina rinktis apskritus bei ovalo formos stalus. Pasak Rytų filosofijos Feng Shui, apskritas stalas suteikia harmonijos ir visi sėdintys už apskrito stalo jaučiasi lygiaverčiai vieni prieš kitus. Pasak tos pačios Feng Shui, harmoningiausia apskrito stalo spalva yra geltona, bet tai jau priklauso nuo to kaip stipriai tikite šia filosofija arba mėgstate geltoną spalvą. Apskritas stalas puikus tuo, kad turi neapibrėžtą sėdimų vietų skaičių, todėl jei dažnai sulaukiate svečių, mėgstate daug bendrauti pietaudami ar vakarieniaudami, Jums labiausiai tiks būtent šio tipo stalas. 

 

Tiems, kurie neturi šeimos, daug erdvės, tačiau retkarčiais sulaukia grupės svečių, nevertėtų nuleisti rankų. Vertėtų pasidomėti sulankstomais arba išskleidžiamais virtuvės bei valgomojo stalais. Tokio tipo stalai yra kompaktiški, tačiau reikalui esant gali būti greitai ir lengvai išskleisti.

 

Virtuvės bei valgomojo stalus galima įsigyti pavienius arba kaip komplektus su kėdėmis. Tiek atskiras stalas, tiek komplektas turi savų privalumų ir trūkumų. Virtuvinių ar valgomųjų stalų komplektai labiau tinka mažiau erdvės turintiems ir labiau konservatyvesniems žmonėms. Modernūs virtuvės bei valgomojo stalų komplektai yra patogūs ir kompaktiški, t.y. turi sulankstomas kėdes ar ypatingo dizaino stalo konstrukcijas, kuriose galima paslėpti nenaudojamas kėdes. 

 

Jei ketinate pirkti virtuvės ar valgomojo stalą bei kėdes atskirai, tam gali būti keletas priežasčių. Galbūt norite sukurti savitą, neyprastą aplinką, todėl pasitikite tik savo skoniu. Galbūt Jums patinka drąstiški sprendimai, todėl ryžtatės nepaisyti standartų. Galiausiai, jei jau turite stalą arba kėdžių komplektą, belieka įsigyti tai ko trūksta bei patinka. 

Skirtingų virtuvės bei valgomojo stalų tipų pranašumai ir skirtumai

Forma


Kvadrato formos valgomasis stalas yra patogus mažoje erdvėje, 2/4 žmonėms. Tokios formos stalą galima kompaktiškai pastatyti kampe, tačiau stilistiškai šio tipo stalai netinka pailgoms patalpoms.

Stačiakampio formos stalas tinka didesniam skaičiui žmonių bei gali būti naudojamas kaip „švediškas“ stalas.

Apskriti bei ovalo formos stalai sukuria žmonių bendrumo bei lygiavertiškumo jausmą, o taip pat patogūs bei saugūs dėl aptakaus profilio. Didžiausias šio tipo stalų trūkumas yra nekompaktiškumas ir didelės erdvės poreikis. 

 

Stalų konstrukcijos ir stalviršiai


Klasikiniai iš medienos pagaminti stalai pasižymi ilgaamžiškumu, o laikui bėgant atrodo vis solidžiau. Nešlifuoti ir laku nedengti stalai turi antibakterinių savybių, tačiau mediniai virtuvės ar valgomojo stalai yra sunkūs, ilgainiui deformuojasi bei esti ganėtinai brangūs. Stalai pagaminti iš faneros ar kito medžio laminato yra kur kas pigesni už iš medžio masyvo pagamintus stalus, tačiau atrodo panašiai ir už daug mažesnę kainą. Iš faneros pagaminti valgomojo stalai yra atsparūs dėmėms, ilgainiui nesideformuoja, tačiau jų eksploatacijos laikas yra kur kas mažesnis už medinius stalus, o laminuoto paviršiaus kraštai greit ima luptis. Stiklo stalviršis suteikia didesnės erdvės iliuziją, atrodo šiuolaikiškai bei jį lengva valyti. Stiklo stalviršis gali kelti nepatogumų moterims dėvinčioms sijonus, plonos stiklo briaunos kelia pavojų mažamečiams, o pats stiklas traukia dulkes, todėl tokio tipo stalviršį teks gan dažnai valyti. Plastiko stalviršiai yra gan pigūs, pakankamai patvarūs, lengvi bei juos nesunku prižiūrėti, tačiau plastikas neatsparus karščiui bei įbrėžimams, kirių praktiškai neįmanoma panaikinti. 

 

Įvertinę savo poreikius bei galimybes, o taip pat žinodami skirtingų stalų medžiagų bei tipų privalumus ir trūkumus, nesunkiai išsirinksite optimaliausią virtuvės-valgomojo stalą ar komplektą su kėdėmis.  

 

 

 

 

 

 

Baldai
Valgomjo stalas ODYS 2010
683€ (2,358.26Lt)

Valgomjo stalas ODYS 2010

Minkštas virtuvės kampas Munro
1,520€ (5,248.26Lt)

Minkštas virtuvės kampas Munro

Valgomojo kėdė LILLY
132€ (455.77Lt)

Valgomojo kėdė LILLY

Valgomojo kėdė MEMO
162€ (559.35Lt)

Valgomojo kėdė MEMO

Minkštas virtuvės kampas Petre
1,630€ (5,628.06Lt)

Minkštas virtuvės kampas Petre

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt