Kategorijos

Straipsniai

Medinių baldų kokybė - Išsamiai!

2011-01-09 :: Medinių baldų kokybė - Išsamiai!

 

Medinių baldų kokybė – išsamiai!


Ar žinote kaip atskirti kokybišką medinį baldą nuo nekokybiško? Ar žinote baldų, pagamintų iš skirtingo medžio rūšies bei tipo privalumus ir trūkumus? Kaip nustatyti medinio baldo kokybę ir pasirinkti tinkamai – apie visa tai ir daugiau sužinosite būtent čia. 

 

Medienos rūšis – tai pagrindinis faktorius lemiantis baldo apdirbimo subtilybes, patvarumą bei išvaizdą. Dažniausiai mediniai baldai gaminami iš lapuočių, t.y. ąžuolo, klevo, raudonmedžio, vyšnios ir kt. Šios rūšies mediena džiovinama natūraliu būdu, o vėliau džiovinimo krosnyse, kuriose pilnai pašalinima medienoje susikaupusi drėgmė. Spygliuočiai, t.y. pušis, eglė ar kedras priskiriami minkštam medienos tipui, todėl iš šio tipo medienos pagaminti baldai yra mažiau atsparūs fiziniams pažeidimams. Be to, spygliuočio mediena yra sakinga, todėl aukštos kokybės vidaus baldams ji nėra tinkama. 

 

Medinio baldo paviršiaus apdailai turi būti skiriamas didžiausias dėmesys, juk būtent medienos apdirbimo būdas ir kokybė „pasakys“ Jums ar tai patikimas ir Jūsų poreikius atitinkantis baldas, ar vertėtų paieškoti kito varianto. Paviršiaus apdirbimas prasideda jo šlifavimu. Kruopščiai ir kokybiškai nušlifuotas paviršius turi būti tolygus, be įbrėžimų, duobelių ar atsikišimų. Geriausiai tuo įsitikinti apžiūrėjus paviršių gerai apšviestoje aplinkoje iš skirtingų kampų bei paliesti paviršių rankomis. Kruopštus ir kokybiškai atlkitas šlifavimas atskleidžia medienos išskirtinį grožį. 

Beicavimas (medžio impregnavimas) ir lakavimas suteikia medienai išskirtinį grožį bei spalvą, todėl neretai net iš skirtingų medienos tipų ar rūšies pagaminti baldai su skirtingomis šlifavimo bei impregnavimo technologijomis gali atrodyti labai panašiai, arba to paties medienos tekstūra pakeičiama neatpažįstamai. Medinių baldų paviršiaus apdirbimas užbaigiamas suteikiant arba matinę, t.y. natūralią medienos tekstūrą, arba blizgią, t.y. padengtą laku. Laku padengtas paviršius suintensyvina spalvą, suteikia sodrumo bei solidumo. Nevertėtų rinktis baldo su blizgiu paviršiaus apdirbimu, jei pastebite, kad blizgesys yra netolygus, matomi oro tarpai ar nelygumai. Kokybiška apdaila ne tik turi būti be jau išvardintų trūkumų, tačiau pageidautina, kad visos baldo pusės bei detalės būtų apdirbtos tokia pačia technologija ir priemonėmis. Vienodas bei tolygus medinių detalių apdirbimas padeda išlaikyti medinio baldo ilgaamžiškumą bei patvarumą, t.y. mediena nesipučia, nesikreivina ir neskilinėja.  

 

Dar vienas medinių baldų kokybę lemiantis veiksnys yra medinių baldų konstrukcija. Dažniausiai mediniai baldai susideda iš keleto sujungtų, tam tikros formos bei dydžio dalių. Sujungimo tipas bei kokybė sąlygoja viso baldo išvaizdą, funkcionalumą bei ilgaamžiškumą. Vienas iš tvirčiausių ir estetiškiausių detalių sujungimo būdų yra išpjovos ir mentelės sunėrimas. Kaiščiais ar medvarščiais sujungtos medinių baldų detalės yra ganėtinai patvarios, tačiau reikėtų vengti tokių baldų konstrukcijų, kurių detalės sujungtos kabėmis ar tiesiog pramoniniais klijais. Atkreipkite dėmesį į vidinę „nematomą“ baldo konstrukcijos pusę. Kokybiškoms ir tvirtoms konstrukcijoms dažniausiai naudojamos papildomos sutvirtinimo priemonės, t.y. metalinės plokštelės ar kampai. Bet kokios papildomos detalės sustiprinančios bendrą baldo konstrukciją reiškia atsakingą ir į kokybę orientuotą gamintojo požiūrį. Baldo tvirtumą lengviausia patikrinti jį pasiūbavus, ant jo atsisėdus, jei tai lova ar kitas sėdimas baldas. Taip suprasite, ar konstrukcija yra pakankamai tvirta, ar visi sujungimai kokybiški bei ar nėra pašalinių garsų, tokiu kaip girgždesys ir pan.  

 

Šiuolaikiniai baldai retai gaminami iš vienos medienos rūšies ar tipo, tačiau tai nereiškia, kad baldai tapo mažiau patvarūs ar nekokybiški. Fanera bei drožlių plokštė yra ganėtinai pigi ir patikima alternatyva baldų gamyboje. Pagrindiniai faneros ar drožlių plokštės privalumas yra formos išlaikymas ir didesnis atsparumas išoriniams veiksniams. 

 

Štai keletas vizualiai aptinkamų, nekokybiškai apdirbtos medienos trūkumų:

 

1) Gruoblėtas paviršius

2) Per daug blizgus, tamsus ir miglotas laku padengtas paviršius

3) Suskeldėję bei nelygūs baldo kraštai

4) Įtrūkimai, įbrėžimai, įdubimai ir t.t.

5) Dėmės, nelygus paviršius bei spalva

 

Baldo grožis (prekinė išvaizda) dažniausiai nukreipta į pirkėjo emocijas ir estetinį vaizdą, tačiau ne visada galima dėti lygybės ženklo tarp išvaizdos ir kokybės (patikimumo). Estetinis vaizdas turėtų būti tik „susipažinimo“ su patikusiu baldu pradžia. Nepatingėkite išsamiau apžiūrėti „nematomas“ baldo vietas, palyginti jas su „fasadine“ puse. Jei skirtumas tarp šių pusių yra ganėtinai didelis, t.y. skiriasi medžiagų kokybė, pastebite gamintojo paliktas klaidas ar pan., tai turėtų kelti įtarimą, kad gamintojas didžiausią dėmesį skiria ne baldo kokybei ir Jūsų, kaip pirkėjo patenkinimui, bet yra nesąžiningas. 

 

Tam tikro tipo baldai specialiai gaminami su vizualiais „trūkumais“, tačiau tai daroma stiliaus vardan, norint suteikti seno, nusidėvėjusio baldo išvaizdą. Tačiau senai atrodantys mediniai baldai vis tiek gaminami naudojant aukštos kokybės medieną, tokių baldų konstrukcija bei sujungimai yra tvirti, todėl vizualiniai trūkumai tėra dekoro dalis, o ne nekokybiško baldo indikatoriai. Kaip ir visur kitur gyvenime, renkantis bei darant sprendimus, vertėtų vadovautis širdim, bet taip pat leisti protui padėti širdžiai priimti teisingus sprendimus.  

 

 

 

Baldai
Kušetė Jupiter
1,995€ (6,888.34Lt)

Kušetė Jupiter

Lova Lida
1,220€ (4,212.42Lt)

Lova "Lida"

Sofa Okoro
1,380€ (4,764.86Lt)

Sofa Okoro

Minkštasuolis Elezier
390€ (1,346.59Lt)

Minkštasuolis Elezier

MInkštasuolis Parisa
350€ (1,208.48Lt)

MInkštasuolis Parisa

Minkšta lova Enrikos
870€ (3,003.94Lt)

Minkšta lova "Enrikos"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt