Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Stiklo baldai – futuristinis stilius, viduramžių idėja

2011-03-22 :: Stiklo baldai – futuristinis stilius, viduramžių idėja

 

Baldai iš stiklo dažniausiai priskiriami moderno ar futuristiniam stiliui, tačiau šio tipo baldų užuomazgos siekia net XIV amžiaus vidurį. Tikriausiai nustebsite, tačiau jau karalių bei karalienių laikotarpiu Europos žemyno valdovai naudojo iš stiklo pagamintus baldus, norėdami pabrėžti savo išskirtinumą nuo likusių, viduramžių socialinių sluoksnių. Baldams iš stiklo, ar tiksliau baldams, kurių didžiąją dalį sudaro stiklas, gaminti buvo naudojamos skirtingos technologijos, smėlio tipai, skirtinga deginimo temperatūra, o taip pat visa eilė komponentinių medžiagų, t.y. medis, geležis, akmuo ir t.t. Nepaisant visų laiko išbandymų bei stiklo baldų transformacijų, šio tipo baldai neprarado jiems būdingo šarmo bei išskirtinių savybių. 

 

Išskirtinės stiklo baldų savybės:

 

Stiklas – trapus, tačiau atsparus; tvirtas, bet lengvas; gražus, ir tuo pat metu funkcionalus. Geriausiai stiklo baldai tinka didelėms erdvėms bei ten, kur patenka mažai dienos šviesos. Stiklas sugeria daug mažiau šviesos nei medis ar metalas,  todėl erdvė tampa šviesesnė bei vizualiai didesnė. 

 

Stiklo baldai, puikiai veikia kaip dekoro elementas, nes stiklo šaltumas prideda savotiško šarmo, elegancijos bei sukuria išskirtinį interjerą. Svetainių bei kavos staleliai su stiklo paviršiumi puikiai dera prie bet kurio stiliaus baldų, todėl galite nesijaudinti, kad galite suklysti derindami spalvas, raštus ar tekstūras.

 

Stiklo baldai vis labiau populiarėja viešose įstaigose bei biuruose dėl stiklo skaidrumo. Skaidrumas – tai išskirtinė stiklo savybė, kuri suteikia lengvumo, laisvumo bei atvirumo pojūtį. Masyvius, niūrius bei apkraunančius interjerą baldus vis dažniau keičia lengvi bei modernūs stiklo baldai. 

 

Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis stiklo baldus:

 

Vieni iš dažniausiai užduodamų klausimų prieš renkantis stiklo baldus yra šio tipo baldų saugumas bei ilgaamžiškumas. Nors stiklas dažnam vis dar asocijuojasi su lengvai dužtančiais daugiabučių namų laiptinių langais, tačiau stiklo baldų gamyboje jau seniai taikomos išskirtinės technologijos. Baldų gamyboje naudojamas stiklas dažniausiai būna aukštos kokybės, technologiškai apdirbamas aukštoje temperatūroje bei apdorojamas chemiškai, todėl jis ne tik tampa tvirtas bei atsparus aplinkos poveikiams, bet sudužęs, skyla į daugybę mažų gabalėlių bukais kraštais. Šitaip ne tik pagerinamos stiklo stiprumo savybės, bet ir užtikrinama apsauga žmogui, stiklo  baldui sudužus buityje. 

 

Prieš pirkdami stiklo baldus visada atkreipkite dėmesį ar stiklas, iš kurio pagamintas baldas atitinka Europoje keliamus kokybės bei saugumo reikalavimus ir turi tai įrodančias žymes bei sertifikatus. Stiklo apdirbimo kokybę galite įvertinti Jūs patys, t.y. kokybiško stiklo paviršiai turi būti lygūs, žinoma, be įtrūkimų, o kraštai bei kampai turi būti tolygiai nugludinti. 

 

Sekantis niunsas į kurį verta atkreipti dėmesį perkant stiklo baldus yra konstrukciniai sujungimai. Dažniausiai stiklo baldai susideda iš stiklo, kaip pagrindinės baldo medžiagos, tačiau baldo konstrukcija, atraminės dalys bei sujungimai gaminami iš medžio, metalo, akmens ar plastiko. Šiuo metu populiariausi stiklo konstrukcijų sujungimai – UV spinduliuose kietėjantys klijai. Tai permatomi bei neįtikėtinai tvirtai sujungiantys pramoniniai klijai, kuriuos apšvietus pakankamo intensyvumo bei tam tikro bangos ilgio spinduliais jie labai greit sukietėja. Klijai puikiai sujungia bet kokias tvirtas medžiagas, esminis reikalavimas tik toks, kad viena iš medžiagų turi būti permatoma, kad praleistų pasirinktus klijus kietinančius spindulius. 

 

Priežiūra

 

Stiklo baldai labiau nei baldai iš kitos medžiagos, traukia dulkes, todėl teks dažnai juos valyti. Ant stiklo stalviršių bus lengva pastebėti net menkiausius nešvarumus, pavyzdžiui pirštų atspaudus. Tai gali būti problematiška, jei turite mažų vaikų, nes žaisdami vaikai per lytėjimą stengiasi pažinti juos supančią aplinką, todėl gali tekti gan dažnai naudoti valymo priemones.

 

 Kita vertus, šeimoms turinčioms mažamečių vaikų, valgomojo stalo stalviršis iš stiklo gali būti puikus pasirinkimas. Grūdintas stiklas yra apsaugotas nuo įbrėžimų, nereikia jaudintis dėl dėmių ar per atsitiktinumą išlietų skysčių. Specialiomis valymo priemonėmis arba citrinų sulčių ir šilto vandens mišiniu ne tik lengvai nuvalysite stiklo baldų paviršius, bet taip pat suteiksite jiems spindesio. 

 

Straipsnio nuotraukos

Baldai
Sofa Camilla
1,830€ (6,318.62Lt)

Sofa Camilla

Vaikiška lova Cecilija
640€ (2,209.79Lt)

Vaikiška lova "Cecilija"

Lova Truman
1,180€ (4,074.30Lt)

Lova "Truman"

Kušetė Margareta
2,090€ (7,216.35Lt)

Kušetė Margareta

Lova Chloee
1,200€ (4,143.36Lt)

Lova "Chloee"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt