Kategorijos

Straipsniai

Viskas apie čiužinius

2011-08-18 :: Viskas apie čiužinius

 

MEILĖ IR ČIUŽINYS – ABU TEIKIA MALONUMĄ, TIK TINKAMĄ ČIUŽINĮ IŠSIRINKTI LENGVIAU


Į klausimą kas labiausiai įtakoja gerą miegą atsakymas yra vienas – geras čiužinys. Tačiau sąvoka „geras“ yra tokia pati neapibrėžta kaip ir meilė. Kiekvienam tiek meilė, tiek geras čiužinys reikš visiškai skirtingus dalykus, nes kiekvienas esame individualūs. Tikrąją meilę patirti gali būti labai sudėtinga, tačiau išsirinkti deramą čiužinį – kur kas paprasčiau. Laimė tai, kad čiužinys, skirtingai nuo meilės, yra konkretus daiktas, kurį galima pačiupinėti, išsiaiškinti iš ko jis pagamintas ir išbandyti prieš išsirenkant tinkamiausią, ko deja neįmanoma padaryti renkantis antrąją pusę. Šiame straipsnyje aptarsime įvairių čiužinių bruožus bei tam tikrus aspektus į kuriuos verta atsižvelgti prieš perkant čiužinį savo namams.

 

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ?


Pirmiausia čiužinio pasirinkimą lemia techniniai aspektai, t.y. iš kokių medžiagų bei kokia technologiją naudojant jis yra pagamintas: spyruoklių skaičius bei jų sujungimo būdas (jei čiužinys spyruoklinis), taip pat čiužinio storis, medžiaga, kurios jis yra prikimštas ir išorinis čiužinio apmušalas. Per minkštas čiužinys gali sukelti maudimą ir skausmus. Vidutinio minkštumo – leis pečiams ir klubams lengvai nugrimzti. Čiužinio pasirinkimą turi lemti ne kaina, o kokybė, bei patogumas. Todėl geriausia būtų išmėginti naują čiužinį, jei pardavėjas suteikia tokią galimybę arba kur nors kitur. Būkite atidūs, kai renkate čiužinį vaikams. Jie rečiau skundžiasi nugaros skausmais, kuriuos sukelia netaisyklinga gulėjimo padėtis. Vaikai miega ypač kietai, todėl sukeliamo skausmo gali ir nejausti. Stebėkite vaiko laikysena, jei pastebėjote menkiausią stuburo deformaciją, aptarkite tai su šeimos gydytoju arba kompetetingu čiužinių pardavėju. Vaikui jokiu būdu netinka čiužiniai su skirtingo stangrumo zonomis, pritaikytomis pagal anatomines suaugusio žmogaus kūno savybes.  

 

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI


Ištisinio pynimo spyruoklinis karkasas pasižymi tuo, jog tokiame čiužinyje visos spyruoklės sujungtos, todėl spaudžiant čiužinį vienoje vietoje, tempimas persiduoda kitoms spyruoklėms. Gulint ant tokio čiužinio, jis išsigaubia, todėl po tam tikro laiko atsiranda sprando ir nugaros skausmai. 

 

Kišeninių spyruoklių karkaso čiužinyje (Pocket) kiekviena spyruoklė įtaisyta specialios medžiagos kišenėje, todėl viena su kita nesiliečia. Visos kišenės sujungtos tarpusavyje, taip sudarydamos vientisą bloką. Spaudžiant kišeninių spyruoklių karkaso čiužinį, susispaudžia tik tos spyruoklės, kurios patenka į spaudimo plotą. Kadangi spyruoklės yra izoliuotos ir nesiliečia viena su kita, čiužinys neskleidžia girgždesio, gerai prisitaiko prie individualių kūno savybių, o klubų, nugaros ir sprando skausmo rizika ženkliai sumažėja. 

 

Čiužinių sudarytų iš spyruoklių blokų (Bonnel) savybė – tarpusavyje susietų spyruoklių sistema, veikianti kaip viena plokštuma ir tolygiai paskirstanti kūno svorį per visą čiužinio plotą. Tokia sistema nėra pranašesnė už Pocket sistemą dėl tų pačių priežasčiu kaip ir ištisinio pynimo spyruoklinis karkasas, tačiau pranašesnė už pastarąją sistemą tuo, kad išsigaubia ne visas spaudimo plotas, o tik didžiausią svorį gaunantis blokų segmentas. 

 

Be šių pagrindinių spyruoklinių čiužinių tipų yra įvairių modifikacijų, pvz. čiužiniai su skirtingo tamprumo zonomis. Ten, kur spaudimas didžiausias, įmontuojamos sustiprintos spyruoklės, o pakraščiuose, kur spaudimas minimalus – silpnesnės. Kai kurie čiužiniai gaminami derinant spyruokles ir poliuretaną, kuris veikia kaip izoliacinė medžiaga bei mažina spyruoklių susidėvėjimą. 

 

LATEKSINIAI ČIUŽINIAI


Čiužiniai iš latekso yra be spyruoklių, pasižymi elastingumu bei higiena. Lateksas gaminamas iš kaučiuko, todėl neskleidžia šalutinių garsų. Latekso čiužiniai sudaryti iš skirtingo minkštumo zonų, kurios prisitaiko prie kūno ir užtikrina taisyklingą kūno padėtį. Šio tipo čiužinys yra korėtas, todėl užtikrina tinkamą čiužinio ventiliaciją bei drėgmės pusiausvyrą. Tokį čiužinį patartina apversti kartą per mėnesį ar du.

 

POROLONINIAI ČIUŽINIAI


Iš putų poliuretano (porolono) gaminami čiužiniai taip pat turi teigiamų savybių: jie lengvi, gerai praleidžia orą bei reguliuoja drėgmę. Tačiau jie greitai išsiguli, todėl nėra ilgaamžiai. Poliuretano čiužinių technologija tobulėja, todėl yra poroloninių čiužinių su papildomomis vėdinimo angomis arba sutankinto sluoksnio, kuris puikiai tinka žmonėms su viršsvoriu. 

 

VISKOELASTINIAI ČIUŽINIAI

 

Viskoelastiniai čiužiniai pagaminti iš termoelastinio putų poliuretano. Ši medžiaga buvo sukurta aeronautikos agentūros NASA (JAV), tačiau remiantis švedų mokslininkų atliktais ergonomikos buityje tyrimais, pradėta naudoti čiužinių pramonėje. Reaguodamas į kūno bei svorio pokyčius, viskoelastanas puikiai prisiderina prie individualių kūno savybių bei temperatūros. Pirmiausia šios rūšies čiužiniai buvo naudojami ligoninėse žmonėms su negalia, apsaugant juos nuo pragulų, tačiau tobulėjant technologijai viskoelastanas dabar prieinama plačiai visuomenei. 

 

NATŪRALAUS PLUOŠTO ČIUŽINIAI

 

Čiužiniai iš natūralių medžiagų (vilnos, šiaudų, linų, grikių lukštų ir pan.) tinka alergiškiems žmonėms. Tačiau yra nemažai trūkumų: natūralaus pluošto čiužiniai yra kieti, neprisitaiko prie kūno formos ir temperatūros, blogiau praleidžia orą ir kaupia drėgmę, todėl juos reikia dažnau vėdinti bei vartyti. Natūralios medžiagos taip pat naudojamos spyruoklinių čiužinių segmente. Tokie čiužiniai gaminami su specialiomis vėdinimo angomis, o čiužinio paviršius turi žieminę ir vasarinę puses. Žieminė pagaminta iš šildančio kupranugario vilnos pluošto, o vasarinė – iš medvilnės ar lino, kuris sugeria drėgmę bei vėsina.

 

Šiame straipsnyje apžvelgėme pagrindines čiužinių rūšis bei jų privalumus ir trūkumus. Jei Jums vis dar kyla klausimas kuris gi čiužinys yra geriausias, reikia vadovaudis principu – brangesnis nebūtinai geresnis. Svarbu ne tai iš ko čiužinys pagamintas, o tai, ar jis gali prisitaikyti prie Jūsų kūno savybių. Vienam tas pats čiužinys gali būti geras, o kitam per kietas, ar per minkštas. Geras čiužinys yra tas, kuris palaiko taisyklingą stuburo padėtį, gerai prisitaiko prie individualių kūno savybių bei suteikia maksimalų komfortą. Geras čiužinys pagamintas iš medžiagos (-ų) sugerenčių drėgmę, prisitaikančių prie kūno temperatūros ir praleidžia orą. Gero čiužinio paviršius turi turėti apsauginį sluoksnį, apsaugantį nuo mikro erkučių, bakterijų bei pelėsinio grybelio. Naujos technologijos čiužiniai padengti specialia medžiaga su anglies pluoštu, apsaugančiu nuo elektrostatinio lauko, todėl toks čiužinys nepritraukia dulkių ir saugo sveikatą. Nebijokite pasitarti su pažystamais, pardavėjais ir šeimos gydytojais, pasistenkite išmėginti įvairios rūšies, tipų čiužinius ir tik radę labiausiai Jums tinkantį variantą – sudarykite sandorį.

 

Baldai
Lova Misterija
1,620€ (5,593.54Lt)

Lova "Misterija"

Kampas POELA
3,400€ (11,739.52Lt)

Kampas "POELA"

Vaikiška lova Ema
910€ (3,142.05Lt)

Vaikiška lova "Ema"

Sofa Belisa
1,690€ (5,835.23Lt)

Sofa "Belisa"

Vaikiška lova NIJA
760€ (2,624.13Lt)

Vaikiška lova NIJA

Minkštas kampas UNAI
2,540€ (8,770.11Lt)

Minkštas kampas "UNAI"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt