Kategorijos

Partneriai

Straipsniai

Knygų lentyna – klasika šiandien

2011-11-09 :: Knygų lentyna – klasika šiandien

 

Nors šis straipsnis apie knygų lentynas, tačiau norėčiau trumpam nukrypti nuo temos ir pasidalinti savo požiūriu. Daugelis ankščiau įprastų dalykų, pvz. muzikos įrašai, filmai, prekyba įvairiais daiktais, o taip pat ir knygomis įgauna skaitmeninę formą bei perkeliame į interneto platybes. Skaitmeninėms technologijoms aprėpiant pramonės, kultūros bei edukacijos sferas, buvo keliamas klausimas ar skaitmeniniu formatu platinamos bei skaitomos knygos pakeis tradicines knygas, besirikiuojančias viešų ir privačių bibliotekų lentynose. 

 

Tiesa, kad skaitmeniniu formatu platinamų knygų gamybos bei platinimo sąnaudos ženkliai atpigo, o kiekvienas iš mūsų gali sukaupti šimtus knygų telpančias viename kompaktiniame diske. Nepaisant informacijos pateikimo formos, džiugu, kad žmonės tebeskaito knygas, plečia akiratį ir siekia knygose užrašytos išminties. Ekonominiu požiūriu, skaitmeninis knygų formatas padidina knygų sklaidą mažais kaštais, tačiau jos negali atstoti klasikinių, popierinių knygų teikiamo malonumo. Daugelis garsių bei išmintingų visuomenės veikėjų yra sukaupę dideles asmenines klasikinių knygų bibliotekas, kurios ne tik atspindi žmogaus statusą, bet ir sukuria solidų interjerą. 

 

Žvelgiant į knygų lentynas, kaip interjero dalį, iš istorinės perspektyvos, pagrindinė jų paskirtis buvo laikyti knygas ir nieko daugiau. Tačiau šiuolaikiškos knygų lentynos, įkvėptos modernių stilių įvairovės bei stiliaus ir funkcionalumo simbiozės, tampa įvairesnėmis ir universalesnėmis. Modernių knygų lentynų bruožas – universalumas, t.y. knygų lentynos projektuojamos atsižvelgiant į platų daiktų bei suvenyrų spektrą, kurie dažnai naudojami, todėl turi būti lengvai pasiekiami arba demonstruojami. Modernios knygų lentynos turi įvairaus profilio ir dydžio vietas susidėti ne tik knygoms, bet ir televizoriui, vaizdo grotuvui, suvenyrams, knygoms bei smulkiems daiktams. Dažniausiai universalios knygų lentynos projektuojamos nuo grindų iki lubų, su skirtingo dydžio lentynomis bei papildomais aksesuarais, kurie ne tik atlieka tiesioginę baldo funkciją, tačiau pabrėžia, pratęsia aba sukuria esamo interjero akcentą. 

 

Verta paminėti, kad šiuolaikinių baldų tendencija yra praktiškumo, universalumo bei estetikos (meno) derinys, orientuotas į išskirtinumą bei meninių idėjų perteikimą. Pasikeitęs požiūris į baldus daugelį jų pavertė universaliais, funkcionaliais bei dinamiškais. Dinamiškumo elementas yra itin svarbus dėl greitos madų bei tendencijų kaitos interjero srityje, todėl šiuolaikiški baldai projektuojami su kintančių poreikių perspektyva. Modernios knygų lentynos skiriasi nuo klasikinių tuo, jog užuot gaminamos kaip monolitai, jas galima lengvai kofiguruoti pagal poreikį. Be to, kai kurie gamintojai siūlo ištisą tam tikriems baldų segmentams skirtų priedų ir aksesuarų kolekciją, todėl plečiantis poreikiams, nesunkiai papildysite jau esamą knygų lentyną naujais priedais, užuot pirkę naują, didesnę knygų lentyną. 

 

Baldai
Vaikiška lova Maja
690€ (2,382.43Lt)

Vaikiška lova "Maja"

Kušetė KAI
880€ (3,038.46Lt)

Kušetė KAI

Valgomjo stalas ODYS 2010
683€ (2,358.26Lt)

Valgomjo stalas ODYS 2010

Minkštasuolis Retro
410€ (1,415.65Lt)

Minkštasuolis Retro

Lova Peres
1,180€ (4,074.30Lt)

Lova "Peres"

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt