Kategorijos

Straipsniai

Kaip sukurti laike nesenstantį dizainą

2014-03-14 :: Kaip sukurti laike nesenstantį dizainą

Nesenstantis dizainas pasižymi tuo, jog nepraranda savo žavesio ir su laiku tampa tik brandesnis ir patrauklesnis. Tai ne trumpalaikis kaprizas ar naujausias mados šauksmas. Jeigu norite savo namams suteikti tokį stilių, kuris šiandien yra toks pat aktualus kaip ir buvo vakar arba bus poryt, jums reikėtų rinktis klasikos kategorijai priskiriamas spalvas, natūralias medžiagas bei tinkamai parinkti baldus.

 

Kurkite klasikinio stiliaus interjerą.

 

Kuriant ilgaamžią klasiką, verta atsigręžti į senovės graikų architektūrą,  jų statytas kolonas, kurtas skulptūras, biustus, dryžuotą ornamentiką ir saikingą dekorą. Interjeras turėtų būti darnoje su architektūra ir ją išryškinti, o ne užgožti. Palyginimui galima būtų įsivaizduoti savo būstą kaip manekeną. Pats namas yra manekenas, o interjeras - lyg rūbas,  jį skoningai apipavidalinantis ir puošiantis. Nesenstančio dizaino kūrimui yra naudojamos nuo seno pripažintos ir patikimos natūralios medžiagos, tokios kaip medis, akmuo, oda, vilna.

Namai neturėtų būti tik šiuolaikiška mados tendencija

Išliekamąją vertę turintis dizainas nepersekioja naujausių madų, jis nėra įmantrus, chaotiškas, avangardinis ar pernelyg prabangus. Iš tiesų, jis aplenkia šias tendencijas ir reiškiasi kitokiomis savybėmis. Nesenstantis dizainas yra paprastas, tvarkingas, rafinuotas. Jis sukurtas būti itin funkcionaliu ir patogiu, tačiau nenuobodžiu. Tai stilius, kuris lengvai prisitaiko prie vietos ir aplinkos bei suteikia erdvei subtilumo. Kuriant dizainą galima naudoti įvairių stilistikų elementus ir vis tiek sukurti darnią visumą, svarbu išlaikyti harmonijos balansą ir funkcionalumą. Pastatykime antikinę medinę konsolę prie neutralios spalvos sienos ir pakabinkime modernų meno kūrinį virš jos. Gautas rezultatas nors ir originalus, tačiau akies nerėžia ir atrodo tiesiog nuostabiai. Atraskite elementus vienijantį

akcentą ir išlaikykite darnią visumą.

 

Dizainas, kuris patrauklus tiek žiūrėjimui, tiek naudojimui

 

Nesenstantis dizainas yra funkcionalus ir praktiškas. Jis tūrėtų pasižymėti aukso viduriu - tarp įmantrumo ir nuobodaus paprastumo. Kurdami funkcionalią erdvę suprasite, jog baldai turi nepriekaištingai tikti jiems skirtoje vietoje. Jei jie bus per dideli - užgoš patalpą, jei per maži – atrodys nesvarbūs. Mąstydami apie dizainą, išlaikantį savo vertę, verčiau nusigręžkite nuo gremėzdiškų, itin pustų ir taip pat nuo pernelyg supaprastintų sofų. Nesenstantis - kaip ir klasikinis dizainas nepripažįsta perdėto dekoratyvumo, sudėtingų raštų ir formų. Šiuo atžvilgiu, mažiau neretai reiškia daugiau. Būkite įžvalgūs ketindami įtraukti šiais metais populiarią spalvą į savo namų interjero gamą. Tokia spalva nors patraukli ir gyva, tačiau dažnai neatlaiko laiko išbandymo ir greitai praranda savo žavesį. Daug dizainerių pataria investuoti į solidžius antikvarinius baldus, kurie suteikia jūsų erdvei senoviškumo pojūtį ir su laiku tampa tik brandesni ir vertingesni. Senoviniai baldai nors ir atspindį praeitį, tačiau tampa nesenstančia klasika, jie lengvai suderinami su kitais stiliais ir baldais.

 

Rinkitės tradicines spalvas

 

Natūralumas yra glaustai susijęs su tradiciniu namų dekoru. Jis akcentuoja erdvę jos nesureikšmindamas. Balti, pilkšvi ir gelsvi atspalviai yra dažnai sutinkami tradicinių namų interjere kartu su aiškia ir ryškia balta spalva, kuria dažniausiai yra nudažomos namų lubos, durų arkos bei nišos. Šios spalvos sukuria idealų foną elegantiškiems baldams, dekoro elementams ir spalvingiems paveikslams. Kita vertus nebūtina rinktis neutralias spalvas, kuriant tradicinį interjerą. Pasirenkant klasikinę juodą, tamsiai mėlyną ar žalią spalvą kartu su neutralia pasteline spalva, galima atrasti išties genialių sprendimų. Madingos spalvos taip pat gali sėkmingai egzistuoti santarvėje su klasikinėmis, neutraliomis spalvomis, tik svarbu, kad ši

spalva liktų kaip dominavimo neperimantis akcentas.

 

Nesenstantis dizainas – ranka pasiekiamas

 

Sukurti savo namuose dizainą, kuris su laiku nepraranda savo žavesio ne taip ir sunku, svarbiausia vadovautis keliomis nesudėtingomis taisyklėmis. Namų aplinka turėtų būti neutrali ir aiški. Patartina vengti komplikuotų formų ir stengtis išryškinti natūralias ir paprastas namo architektūrines detales. Naudokite klasikinius spalvų derinius ir tikrai nesuklysite. Įsigykite keletą antikvarinių baldų. Baldas yra laikomas antikvariniu kai jo amžius viršija 100 metų, o tai reiškia, jog šie baldai dažnai yra prieinami visiems. Teikite prioritetą paprastiems raštams - langeliai, juostos ar taškeliai bus geriausias pasirinkimas. Įsirenginėjant namus itin svarbu naudoti natūralias medžiagas – medį, akmenį, odą, vilną. Prieš pirkdami baldus įsitikinkite, jog jų dydis yra tinkamas kambariui, kur žadate juos statyti. Venkite netvarkos, kuri atsiranda kai laisva vieta yra užstatoma įvairiais nereikalingais objektais. Pagrindinis tikslas kuriant laike nesenstantį dizainą - siekti paprastumo, subtilumo ir elegancijos. 

Straipsnio nuotraukos

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt