Kategorijos

Straipsniai

Kaip išsirinkti čiužinį?

2014-10-06 :: Kaip išsirinkti čiužinį?

 

Geras miegas ir poilsis naktį yra nepamainomi aspektai tinkamai sveikatai palaikyti. Tad labai svarbu yra išsirinkti čiužinį, kuris garantuotų ramų ir kokybišką miegą. Čiužinys turėtų atitikti jūsų fizinius poreikius, miegojimo ypatumus, partnerio pageidavimus, bei turėtų būti tinkamas jūsų biudžetui. Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie skirtingus čiužinių tipus ir bruožus, būdus kaip išsirinkti ir nusipirkti čiužinį, bei kaip prieš nuolatinį naudojimą užtikrinti, kad prekė jums iš tiesų tinkama.

Pirmasis žingsnis: Pasiruošimas.  

Žinokite skirtingus čiužinių pasirinkimus ir galimybes. Čiužiniai gali būti nuo klasikinių kietų arba minkštų, iki aukšesnėmis technologijomis pagamintų ir nuotoliniu būdu mechaniškai valdomų. Daugiausiai dėmėsio ir pastangų reiktų įdėti tyrinėjant šiuos aspektus:

·         Paprasti kieti arba minkšti čiužinai. Paprastai čiužinai yra pagaminti iš įvairiausių medžiagų, kurių kainos gali būti labai skirtingos. Pavyzdžiui, gaminiai iš organiškų ir naturalių pluoštu dažniausiai būna brangesni. Priklausomai nuo savo poreikių, jūs galite rinktis labai kietą, kietą, minkštą arba labai minkštą čiužinį.

·         Viskoelastiniai  čiužiniai. Šie čiužinai yra pagaminti iš medžiagos, kuri atsigulant prisitaiko prie jūsų kūno formos ir išlaiko šią formą, kol miegate. Tai yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie miega ramiai ir naktį daug nejuda. Šie čiužiniai palaiko kūno šilumą, tad jie nerekomenduojami asmenims, kurių temperatūra miegant kyla.

·         Sleep number čiužiniai. Vieno mygtuko paspaudimu šie čiužiniai gali tapti minkštesni arba kietesni, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo. Jie dažniausiai yra suskirtyti į skirtingas zonas, tam kad jūs ir jūsų partneris galėtų mėgautis skirtingu čiužinio kietumu.

·         Prekės ženklas. Atkreipkite dėmėsį į prekės ženklą, tačiau nesiremkite vien tuo. Nors dažniausiai gera reputacija yra įgijama už kokybiškas prekes, žinomas vardas nebūtinai reiškia gerą kokybę. Garsių gamintojų čiužiniai kartais iš tikrųjų yra geresni, tačiau tai nereiškia, kad jūs turite nebekreipti dėmėsio į pigesnes, populiaraus prekės ženklo neturinčius gaminius. Svarbiausia yra pačiam išbandyti čiužinį ir suprasti, kas atitinka konkrečiai jūsų poreikius.

·         Spyruokliniai čiužiniai. Atkreipkite dėmesį, kad didelis spyruoklių skaičius nebūtinai reiškia geresnę kokybę. Čiužiniai gali būti kelių tipų, kurie ir nulemia spyruoklių kiekį,- su susikabinusiom arba su atskiromis spyruoklėmis. Pastarasis tipas labiau tinka lengvai pabundantiems žmonėms, nes didesnis spyruoklių kiekis lemia mažesnį žmogaus svyravimą judant kitems objektams, pavyzdžiui partneriui apsiverčiant ant kito šono ar išlipants iš lovos.

 

Supraskite savo fizinius poreikius. Atkreipkite dėmėsį į šiuos aspektus:

·         Kai kurie čiužiniai yra pagaminti taip, kad atitiktų jūsų miegojimo poziciją, tad prieš perkant čiužinį būtų naudinga suprasti, ar miegate ant šono, nugaros, ar pilvo.

·         Jeigu turite judėjimo sutrikimų, rinkitės čiužinį, kurio dizainas garantuotų lengvesnį įlipimą ir išlipmą iš lovos.

·         Pamatuokite save ir savo miegojimo partnerį. Karalienės dydžio (Queen size) čiužinys yra pakankamas ir tinkamas daugumai porų. Tačiau jeigu jūsų ūgis yra daugiau nei šešios pėdos, tuomet karališkas dydis (King size) būtų geresnis pasirinkimas. Jeigu norite siauresnio, bet ilgesnio čiužinio, rinkitės kalifornijos karališką dydį (California king size).

 

Nusistatykite savo biudžetą ir kainų limitus prieš einant į parduotuves. Čiužinių kainos gali labai skirtis - vieni kainuoja daugybę tukstančių, tačiau galima rasti ir už mažiau nei penkis šimtu litų. Nusistatydami kainos limitą prieš einant į parduotuvę, jūs išvengsite nesusipratimų ir nebūsite įkalbėti nusipirkti čiužinį, kuris iš tiesų netinka jūsų kišenei.

·         Vidutinė patikimo čiužinio su rėmu rinkos kaina svyruoja apie tūkstantį  penkis šimtus litų, tačiau perkant kokybišką lovą, kaina gali pakilti ir virš tšios kainos.

·         Čiužinių parduotuvės dažnai prekiauja čiužinių, pagalvių uždangalais, lovų rėmais, bei kitais papildomais daiktais, kurių jums tikriausiai nereikia. Prieš einant į parduotuvę, tiksliai žinokite, ką norėsite nusipirkti. Taip išvengstie nereikalingų aksesuarų pirkimo, kurie pridėtinės vertės jūsų čiužiniui iš tiesų nesuteiks.

 

 

Antras žingsnis: Čiužinių parduotuvės.

 

Aplankykite keletą čiužinių parduotuvių. Internete patikrinkite atsiliepimus apie šalimais įsikūrusias parduotuves ir būtinai suplanuokite aplankyti daugiau nei vieną punktą. Jei pamatėte tinkamą čiužinį jau pirmojoje parduotuvėje, visada galėsite ten grįžti, todėl apžiūrėkite ir kitas.

 

Testuokite čiužinius parduotuvėje. Pajauskite, kuo skiriasi čiužinių tipai bei skirtingi čiužinių kietumai. Jeigu čiužinys atrodo nepatogus parduotuvėje, jis tikriausiai nebus tinkamas ir namuose.

·         Pirma išbandykite brangesnius čiužnius, kad suprastumėte, ką reiškia aukšta kokybė. Lyginkite tai su žemesnės kokybės čiužiniais tol, kol surasite tinkamą komforto ir kainos santykį.

·         Praleiskite daugiau nei 10 sekudžių gulėdami ant kiekvieno čiužinio, leiskite sau iš tiesų trumpai pailsėti. Jeigu rinkdamiesi čiužinį būsite neramūs ir per daug įsitempę, namuose galite nusivilti savo pasirinkimu.

 

Nebijokite derėtis. Dauguma čiužinius parduodančių žmonių yra pasiryžę pridėti papildomų aksesuarų ar nuleisti kainą tam, kad parduotų prekę. Jeigu mokate pilną kainą, paklauskite ar yra galimybė nemokamai gauti spyruoklinį pagrindą, lovos rėmą ar pagalvės užvalkalą.

·         Pasitikrinkite, ar jūsų čiužinys tikrai turi garantiją. Tuomet galėsite grąžinti čiužinį, jeigu jis jums nepatiks, arba jeigų rasite defektų. Dauguma garantijų yra išrašomos 30- 60 dienų.

·         Dažniausiai perkant čiužinį gaunate ir nemokamą jo atvežimą į namus. Kai kurios kompanijos gali padėti jums atsikratyti senu čiužiniu.

 

 

Trečias žingsnis. Sprendimas

 

Išnaudokite čiužinio bandomąjį laikotarpį. Jūsų kūnui reikia truputį laiko, kad priprastų prie naujo čiužinio. Stenkitės kuo anksčiau, maždaug po trijų dienų,  pradėti stebėti, kaip čiužinys veikia jūsų kūną. Pabandykite atsakyti į šiuos klausimus:

·         Kiek valandų miegojote ant naujojo čiužinio?

·         Ar miegojote ramiai, ar nuolatos judėjote?

·         Ar dieną jaučiatės ligotai, ką nors skauda?

·         Ar miegant jūsų nugara buvo tinkamai paremta, ar nepatogiai nugrimztate į čiužinį?

·         Ar jaučiatės pakankamai pailsėję, nepriklausomai nuo to, kiek valandų miegojote?

 

 

Jeigu reikia, gražinkite čiužinį. Jeigu naujojoje lovoje miegate blogai, geriausia čiužinį yra gražinti. Tuomet reikia pradėti visus tris žingsnius iš pradžių. Šį kartą atkreipkite daugiau dėmėsio į faktorius, dėl kurių grąžinote ankstesnį čiužinį. 

Straipsnio nuotraukos

Įvertinkite straipsnį

Draugai

Apklausa

Ar populiaru šiandienai interjero dizainerio paslaugos?
Labai svarbu
Nesvarbu
Galbūt